Wyświetlacze do telefonów do telefonów iPhone, Samsung, Huawei, Sony, Xiaomi

02351VUV02351VUV
195.56PLNnetto 240.54PLNbrutto
02351WQK 02351WQK
574.43PLNnetto 706.55PLNbrutto
02352DKM02352DKM
281.24PLNnetto 345.93PLNbrutto
02352PBT02352PBT
1097.84PLNnetto 1350.34PLNbrutto
183.89PLNnetto 226.18PLNbrutto
02352RPW02352RPW
255.38PLNnetto 314.12PLNbrutto
02353KFU02353KFU
299.21PLNnetto 368.03PLNbrutto
234.66PLNnetto 288.63PLNbrutto
02354HLT02354HLT
228.04PLNnetto 280.49PLNbrutto
1304908413049084
236.05PLNnetto 290.34PLNbrutto
309.63PLNnetto 380.84PLNbrutto
5600040J3S005600040J3S00
297.84PLNnetto 366.34PLNbrutto

Wyświetlacz jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego nowoczesnego smartfona. Nie tylko zapewnia wygodną interakcję z urządzeniem poprzez wyświetlanie interfejsu, multimediów i informacji, ale też w dużym stopniu odpowiada za wizualną atrakcyjność sprzętu. Oryginalne ekrany, których zamienniki oferuje nasz sklep GSM, należą jednocześnie do tych części współczesnych telefonów, które najczęściej ulegają uszkodzeniom mechanicznym oraz awariom. Dotyczy to zwłaszcza ich elementów zewnętrznych, ze szczególnym wskazaniem na panel dotykowy.

W naszym asortymencie można znaleźć elementy przeznaczone do urządzeń najpopularniejszych w Polsce marek, takich jak m.in.:

  • Huawei,

  • Sony,

  • Xiaomi,

  • Samsung,

  • iPhone.

Obecnie nawet flagowe urządzenia cenionych producentów wyposażane są w stosunkowo delikatne ekrany, które łatwo ulegają pęknięciom i zarysowaniom na skutek upadku lub kontaktu z ostrą krawędzią. Najczęstszym następstwem uszkodzenia oryginalnego ekranu jest charakterystyczna "pajęczyna". Nie tylko wygląda ona bardzo nieestetycznie, ale również może utrudniać lub całkowicie uniemożliwiać wygodne korzystanie z telefonu. Pęknięcia zlokalizowane blisko siebie ograniczają widoczność ekranu, a na dodatek znacząco zmniejszają wrażliwość panelu na dotyk. W takiej sytuacji należy zwykle zainwestować w nowy wyświetlacz do telefonu, odpowiednio dopasowany do posiadanego modelu smartfona pod względem rozmiarów oraz innych parametrów. Właśnie takie części do telefonów m.in. Huawei można znaleźć w asortymencie naszego sklepu GSM.

Budowa ekranu smartfona

Współcześnie produkowane wyświetlacze do telefonów zbudowane są z trzech podstawowych warstw. Pierwsza z nich to zewnętrzna część ekranu, czyli charakterystyczna szybka wykonana ze specjalnego szkła. Pod tym elementem znajduje się transparentny digitizer, odpowiedzialny za umożliwienie obsługi dotykowej smartfona. Pod szybką i digitizerem umiejscowiony jest natomiast właściwy wyświetlacz, który może być wykonany w różnych technologiach i odpowiada za wyświetlanie obrazu. Ekrany fabrycznie zbudowane z tych trzech części określane są jako tzw. fullsety. Oryginalne części do urządzeń Huawei, Sony czy iPhone podlegają jednak awariom i uszkodzeniom – aby je naprawić, warto zainwestować w wysokiej jakości podzespoły zamienne, które oferuje nasz sklep GSM.

W przypadku nieco starszych smartfonów, digitizer i wyświetlacz mogą funkcjonować jako dwie osobne części. Dotyczy to takich telefonów jak np. popularne swego czasu modele Samsung Galaxy Xcover 3 i Xcover 4. Niezależnie od technologii, uszkodzenie ekranu wiąże się zwykle z koniecznością jego wymiany na nowy. Wśród oferowanych w naszym sklepie GSM komponentów znajdują się części całkowicie oryginalne, dostępne dla praktycznie każdego modelu, np. Huawei czy iPhone. Nowy wyświetlacz do telefonu powinien być do niego precyzyjnie dobrany, aby zachować pełną kompatybilność z urządzeniem. Dotyczy to wszystkich jego elementów, które w przypadku poszczególnych producentów mogą posiadać unikalną specyfikację techniczną. Sama wymiana uszkodzonego ekranu na nowy nie jest trudnym zadaniem, jednak wymaga zastosowania kilku narzędzi montażowych.

Wyświetlacz do telefonu - jak dobrać rozmiar, kształt i proporcje ekranu?

Wymiary wyświetlacza w dużym stopniu decydują o wielkości samego smartfona. Z reguły urządzenie dobierane jest w taki sposób, aby umożliwiało jak najwygodniejszą obsługę jedną dłonią. Współcześnie produkowane telefony mają coraz węższe ramki, co pozostaje nie bez wpływu na rozmiar ekranu. Istotną kwestią jest też kształt wyświetlacza. Obecnie bardzo wiele smartfonów posiada oryginalne ekrany o charakterystycznie zagiętych, nieco zachodzących na boki krawędziach – tak jest np. w przypadku niektórych urządzeń Huawei, Samsunga czy Sony, do których części sprzedaje nasz sklep GSM.

Wyświetlacze do telefonów mają też zróżnicowane proporcje. Do najpowszechniej spotykanych należą modele, które posiadają ekrany o stosunku boków 16:9 lub 18:9. Coraz większą popularnością cieszą się także wydłużone wyświetlacze o proporcjach 20:9. Istnieją też charakterystyczne smartfony z ekranami w klasycznym, znanym ze starszych monitorów wariancie 4:3. Obecnie zdecydowana większość aplikacji mobilnych posiada interfejsy opracowane z myślą o najpopularniejszych proporcjach 16:9 i 18:9, jednak w większości przypadków mogą one prawidłowo wyświetlać się także na ekranach o mniej typowym kształcie. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego proponujemy szeroki wybór części zamiennych dla oryginalnych podzespołów, które uległy awarii. W asortymencie naszego sklepu GSM można znaleźć elementy dla głównych marek, począwszy od Apple, poprzez Huawei, skończywszy na Sony.

Rozdzielczość ekranu

Obecnie dominują przede wszystkim smartfony o rozdzielczości ekranu HD+ oraz Full HD+, jednak stopniowo popularność zdobywają także modele QHD+. W najtańszych urządzeniach stosowane są natomiast wyświetlacze qHD+. Rozdzielczość określa ilość pikseli, czyli punktów tworzących obraz. Im większa ich liczba, tym większą ostrość można uzyskać. Rozdzielczość ekranu jest ściśle uzależniona od przekątnej, dlatego wzrasta wraz z wymiarami wyświetlacza. W modelach poniżej 6 cali z reguły wystarcza HD+, jednak w przypadku większych smartfonów zwykle stosowany jest wariant przynajmniej Full HD+. Obsługa oryginalnego ekranu o wyższej rozdzielczości wiąże się z większym zużyciem energii.

Ważnym parametrem jest także współczynnik PPI, czyli poziom zagęszczenia pikseli na jeden cal. Im wyższa jego wartość, tym ostrzejszy obraz. Ludzkie oko nie jest jednak w stanie rozróżnić zagęszczenia powyżej 300-350 PPI, dlatego wartości rzędu 400 PPI zapewniają optymalną dokładność. Nie zmienia to faktu, że są dość podatne na awarie niezależnie od tego, czy chodzi o części do urządzeń Apple, Huawei, Sony, Samsunga, czy jakiejkolwiek inne marki. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia w nowe części w zastępstwie dla oryginalnego ekranu warto zaopatrzyć się w naszym sklepie GSM.

W jakiej technologii może działać wyświetlacz do telefonu?

Obecnie w smartfonach stosuje się przede wszystkim dwie podstawowe technologie wyświetlaczy - LCD i OLED. Pierwsze z nich to matryce ciekłokrystaliczne, które muszą być podświetlane od spodu. Należą do nich również pokrewne technologie, takie jak TFT, TN, IPS czy S-lCD. Ekrany OLED i AMOLED to z kolei matryce, które korzystają z organicznych diod elektroluminescencyjnych. W przypadku tych technologii, każdy piksel wyświetlacza jest tak naprawdę osobnym źródłem światła. Ekrany typu LCD, TN i TFT spotykane są przede wszystkim w najtańszych modelach smartfonów Huawei, ale ich obraz zapewnia zwykle dostateczny komfort obsługi. Części zamienne dla oryginalnych podzespołów tego rodzaju dostarcza nasz sklep GSM.

Wyświetlacze do telefonów z matrycami IPS i Super LCD wykonane są w zbliżonej technologii, ale posiadają pewne usprawnienia. Takie ekrany mają przede wszystkim znacznie szersze kąty czytelności, wyższe nasycenie barw oraz lepszą jasność. Największą rozbieżnością pod względem jakości charakteryzują się wyświetlacze IPS, przez co ich parametry w dużym stopniu zależą od modelu smartfona Apple, Huawei, Samsunga, Sony i każdej innej marki. W droższych urządzeniach stosowane są oryginalne matryce OLD i AMOLED, których koszt produkcji jest większy. Zapewniają one jednak zdecydowanie lepszy obraz od ekranów LCD, zwłaszcza pod względem nasycenia kolorów oraz głębokości czerni. Taki wyświetlacz do telefonu jest też bardziej energooszczędny od klasycznych matryc. Jeżeli pojawi się potrzeba jego wymiany, odpowiednie części można zamówić w naszym sklepie GSM.

Częstotliwość odświeżania wyświetlacza

Częstotliwość odświeżania wyświetlacza określa, jaka ilość klatek obrazu może być wyświetlana przez urządzenie w ciągu sekundy. Im wartość ta jest wyższa, tym większą płynność można uzyskać. Parametr ten ma znaczenie w przypadku częstego korzystania z multimediów, np. oglądania filmów czy grania w gry mobilne. Jeżeli jednak smartfon służy głównie do przeglądania internetu oraz komunikacji, z reguły wystarczająca okazuje się standardowa częstotliwość 60 Hz. Im jest ona wyższa, tym większe zużycie energii z akumulatora. Z tego względu producenci smartfonów coraz częściej stosują specjalne technologie, które odpowiadają za automatyczne sterowanie odświeżaniem ekranu. W zależności od modelu, częstotliwość tego parametru może wynieść od 10 do nawet 144 Hz. W razie potrzeby w odpowiednie pod kątem podzespoły tworzące wyświetlacz i zastępujące oryginalne części Huawei, Sony czy Apple warto zaopatrzyć się w naszym bogato wyposażonym sklepie GSM.

Wyświetlacze do smartfonów- od czego zależy komfort ich obsługi?

Duży wpływ na komfort podczas korzystania z ekranu ma zastosowanie technologii HDR, która zapewnia znacznie intensywniejsze kolory oraz większy kontrast. Wyświetlacz do telefonu z taką funkcją pozwala na uzyskanie wyraźniejszego i naturalniejszego obrazu, co ma szczególne znaczenie podczas oglądania filmów. Parametry ekranu są bardzo istotne także wówczas, gdy smartfon często użytkowany jest w plenerze. Aby komfortowo korzystać z telefonu w dni o mocnym nasłonecznieniu, należy wybrać model o możliwie najwyższym poziomie jasności. Jeżeli natomiast smartfon regularnie używany jest w ciemności, wyświetlacz powinien mieć funkcję ochrony wzroku.

Oferowane w sklepie GSM Quadra-Net wyświetlacze do telefonów Huawei, Sony, Apple czy Samsunga to komponenty oryginalne, które nie odbiegają jakościowo od komponentów montowanych fabrycznie w danym modelu. Ich zastosowanie zapewnia zarówno odpowiednio szeroki kąt widzenia, jak i właściwe odwzorowanie kolorów - bez przebarwień i tzw. martwych pikseli. Ważną kwestią jest także zastosowanie wysokiej jakości szkła, wykazującego dostateczną wrażliwość na dotyk oraz nacisk bez ryzyka uszkodzenia pod wpływem użytkowania.

Filtry
15PLN 1413PLN
Uwaga
Załóż konto!

Przyznajemy jednorazowy rabat 5% dla nowo zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu.


Zamówienia złożone do godziny 13:30 wysyłamy w tym samym dniu.

Zapraszamy na nasz kanał YouTube.

Drogi kliencie! Jeżeli jesteś już w naszym systemie zarejestrowany, zaloguj się. Przyśpieszy to obsługę Twojego zamówienia i umożliwi Ci uzyskanie dodatkowych informacji o Twoich transakcjach, dostępnych ilościach towarów.
Chat
Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?